Znajdź korepetycje:                    
Jesteś w: Korepetycje Ogloszenia.pl / Język polski Warszawa / Korepetycje Warszawa / Korepetycje Język polski
Polski – nowocześnie, skutecznie, niebanalnie
Id ogłoszenia: 7942     Data dodania: 2023-09-29
Myli Ci się renesans z romantyzmem, Krasicki z Krasińskim a parafraza z peryfrazą? Masz problemy z opanowaniem materiału, interpretacją tekstów, formułowaniem zdań lub ortografią? A może chcesz po prostu poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności? Nie przejmuj się, język polski nie jest taki straszny, jak go malują.

O mnie: Skończyłem studia na Wydziale Polonistyki UW, od wielu lat z powodzeniem prowadzę korepetycje w zakresie przygotowań do matury i egzaminu ósmoklasisty, ale także poprawy efektów bieżącego nauczania szkolnego. Przez kilkanaście lat pracowałem jako redaktor naczelny pisma literackiego i korektor, prowadzę również warsztaty pisania (poezja, proza, rozprawka, charakterystyka, referat, sprawozdanie, felieton, recenzja itd.), sam też pisuję i publikuję artykuły krytycznoliterackie lub społeczno-kulturalne.

O zajęciach: W pracy z uczniami i uczennicami próbuję dotrzeć do ich zainteresowań i pokazywać im literaturę (również tę dawną) jako związaną ze współczesnością, bliską ich własnym przemyśleniom, pasjom czy problemom. Mam świadomość, że szkoła potrafi skutecznie zniechęcić do tego przedmiotu, dlatego przekazywanie wymaganej wiedzy łączę z ciekawymi dygresjami, rozmowami o współczesnym świecie, nawiązaniami historycznymi, socjologicznymi, filozoficznymi, kulturowymi – w tym np. filmami, sztuką czy różnymi tekstami popkultury, które są dobrze znane moim uczniom. Takie podejście owocuje zarówno lepszym zapamiętywaniem przez nich pewnych faktów i dzieł, jak i umiejętnością samodzielnej analizy utworów oraz swobodnego posługiwania się kontekstami na egzaminach. I przede wszystkim – dostrzeżeniem w literaturze i języku polskim dziedziny przydatnej w życiu codziennym i społecznym.

Podczas zajęć dbam o relację równościową i wzajemną wymianę zdań, staram się rezygnować z hierarchii mistrz-uczeń i dawać szeroką przestrzeń wypowiedzi osobom, z którymi pracuję. Bliskie są mi wartości humanistyczne, otwartość i równe traktowanie bez względu na różnice płciowe, etniczne, narodowościowe, klasowe czy orientację.

Zapraszam uczniów/uczennice ze szkoły podstawowej i średniej na korepetycje w pełnym zakresie programowym na poziomie podstawowym, rozszerzonym lub wykraczającym poza ramy szkolnej edukacji. Szczegóły do ustalenia.

Cena: 80 zł./60 min.
Informacje o korepetytorze
Rok urodzenia:1981
Płeć:mężczyzna
Korepetycji udzielam od:2001-01
Wykształcenie:wyższe
Obecne zajęcie:absolwent/ka uczelni wyższej
Zakres nauczania:Szkoła podstawowa, Gimnazjum, Szkoła średnia, Studia, Dorośli
Miejsce korepetycji:u ucznia lub korepetytora oraz przez internet
Dni korepetycji:poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela
Godziny korepetycji: między 8:00 a 21:00
Dodatkowe informacje:Doświadczony korepetytor, edukator, redaktor, absolwent Wydziału Polonistyki UW. Autor tekstów o literaturze, kulturze i języku.
Kontakt w sprawie korepetycji
Imię:Michał
Telefon:503786767
Miejscowość:Warszawa
Województwo:mazowieckie
E-mail:michal.kasprzak0@gmail.com